Zupełny powrót do zdrowia po poważnym wypadku bywa możliwy jedynie dzięki systematycznej, a niekiedy nawet kilkumiesięcznej rehabilitacji

przez | 20 marca 2023
Niebezpieczny wypadek może całkiem odmienić życie przeciętnego człowieka. Jeśli uraz jest naprawdę poważny, to nastoletnia atrakcyjna dama zostaje do końca życia przykuta do wózka albo łóżka. Na szczęście bywa i tak, że niektórzy pasażerowie wychodzą cało z opresji.

Przeważnie jednak potrzebna jest rehabilitacja, na którą rzecz jasna składają się mniej lub bardziej męczące ćwiczenia. Powrót do całkowitej sprawności jest możliwy jedynie dzięki wielkiej determinacji pacjenta, stąd tak ważna jest pomoc psychologiczna i wsparcie ze strony partnera i kolegów.

ćwiczenia, kontuzja

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja jest szczegółowo zaplanowanym procesem, w którym decydujące słowo zawsze należy do specjalisty. Zalecane ćwiczenia nie powinny za bardzo obciążać organizmu, ale z drugiej strony muszą przynieść spodziewane wyniki. () W niektórych przypadkach należy wzmocnić cały organizm, a niekiedy wystarczy skoncentrować się jedynie na określonych partiach ciała rekonwalescenta – rehabilitacja stawu barkowego bywa niezwykle potrzebna panom po groźnych urazach okolic klatki piersiowej, natomiast masaże pomogą przywrócić pełną bądź tylko połowiczną sprawność uszkodzonym kończynom.

Całkiem inną kwestią bywa rehabilitacja sportowców. Skoczkowie bywają narażeni na różnego rodzaju urazy o wiele bardziej niż urzędniczki pracujące przed ekranem komputera lub na portierni. A i poniesione obrażenia są naprawdę poważne. Wielbiciele skoków narciarskich doskonale wiedzą, jak poważne mogą być upadki na skoczni. Choć olimpijczycy mają kaski i w podbramkowych sytuacjach wiedzą, w jaki sposób się ratować, to jednakże ani najdroższy sprzęt, ani posiadane umiejętności nie mogą zapobiec wszystkim wypadkom.

rekonwalescencja, ćwiczenia

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy potrzebna okazuje się natychmiastowa operacja, a czasem tylko kilkutygodniowa rehabilitacja stawu barkowego- więcej informacji przeczytasz tutaj: Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej Czamara. Wykwalifikowani rehabilitanci stają się wielkim skarbem, a szczególnie wtedy, gdy trzeba pomóc utytułowanemu sportowcowi. A jeżeli uraz jest tak poważny, że skoczek czy piłkarz nie może wrócić do dalszego uprawiania sportu, to wówczas pomoc wykwalifikowanego psychologa okaże się bezcenna.

Jeżeli zainteresowały Cię informacje podane na tej witrynie, to zapewne spodobają Cię się także dalsze informacje, które opracowaliśmy w linku poniżej.

Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, że psychoterapia to także jedna z form rehabilitacji – bądź co bądź bez wiary w swoje możliwości właściwie nic nie da się zdziałać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*