Olimpiada dla informatyków – wielkie nagrody

przez | 20 marca 2023
Jeżeli interesujesz się programowaniem, i masz tym zakresie już pewne doświadczenie, lecz chcesz spróbować swych sił w warunkach rywalizacji, to wzięcie udziału w Hackathonie jest twym celem. Zainteresowanych zachęcamy do dalszej lektury artykułu.

szkoły

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Hackathon jest niecodziennym odpowiednikiem olimpiady sportowej, ale dla ludzi interesujących się programistyką komputerową, a nie sportem. Żeby dostać udział na tym dość ważnym wydarzeniu, należy spełnić wcześniej parę spraw. Po pierwsze, trzeba podesłać swe „portfolio” z dotychczasowymi osiągnięciami. Jeżeli zdamy ten etap, czeka na nas stworzenie dobrze funkcjonującego programu, jaki jury dobierze według twych dotychczasowych dokonań. Na stworzenie programu masz 2 do 3 tygodni. Jeżeli jury zatwierdzi poprawne działanie aplikacji, wtedy otrzymasz pełnoprawny kod, który pozwala ci brać udział w Hackathonie. Wszystko dzieje się przez Internet, czekają na ciebie wyzwania online – challengerocket. Łącznie będzie ich dwanaście i każde sprawdzi inne zdolności. Na początek czeka cię zaprogramowanie drukarki, następnie, o ile wykonasz pierwszy poziom, będziesz miał do napisania aplikację obsługującą klientów sklepu internetowego. Każde kolejne wyzwanie będzie coraz trudniejsze złożone, a wszystko to, by wyłonić jedynie trzy osoby. Najlepsi informatycy (tutaj znajdziesz najlepszych programistów) otrzymają ogromne nagrody. Na zwycięzcę czeka roczny staż w głównej siedzibie firmy Athlon, dwuletnia licencja na dowolny przez zwycięzcę program do programowania. Dla osoby, która zajmie drugie miejsce zarezerwowany jest półroczny staż w Intel Polska oraz ultrabook z najnowszym procesorem od powyższej firmy. Dla trzeciego finalisty jest „jedynie” laptop od firmy Asus oraz zaproszenie na szkolenie w programowaniu w wybieranym przez osobę programie od Intel Polska. Wyzwania naprawdę nie są proste i trzeba posiadać co najmniej kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie programowania.

Jak widać gra jest warta zachodu.

Reszta uczestników otrzymuje zaproszenie zaproszenie ślubne rustykalne na następne zawody oraz darmowy roczny pakiet antywirusowy od firmy Kaspersky. Toteż zabierz się czym prędzej do nauki programowania, aby przed najbliższym Hackathonem (kliknij) być przygotowanym do współzawodnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*