O czym powinno się pamiętać podróżując samochodem podczas zimy

przez | 1 lutego 2023
Okres zimowy to czas, w którym należy zatroszczyć się o różne sprawy związane z korzystaniem z auta. Warto przed tym okresem zbadać pojazd na stacji pojazdów, czy wszystko jest porządku, czy pojazd należycie będzie się trzymał nawierzchni, czy trasa hamowania będzie należycie krótka, aby zapewnić bezpieczeństwo, czy żadne z części zawieszenia nie spowoduje tego, że pojazd będzie źle się prowadził i w konsekwencji będzie to mogło być przyczyną wypadku.

Nierzadko kierowcy pojazdów nie myślą o tych wszystkich zagrożeniach. Codzienne problemy przysłaniają często sprawy związane z bezpiecznym prowadzeniem, jednak trzeba pamiętać, że te sprawy mogą się okazać najważniejsze dla naszego życia i zdrowia.

Już teraz wejdź na ten odnośnik i zweryfikuj info u źródła, żeby zdobyć stuprocentową gwarancję, że jakiekolwiek wiadomości uzyskiwane na takiej stronie są pewne.

Co należy sprawdzić w pojeździe przed okresem zimowym, aby poruszać się bezpiecznie i komfortowo?

opona z felga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przede wszystkim trzeba sprawdzić hamulce. Przyczyniają się one bezpośrednio na skrócenie drogi hamowania. Jeśli nie chcesz wbić się komuś w tak zwany “tył”, sprawdź czy masz sprawne hamulce. Niezmiernie istotne jest także zawieszenie. Sprawnie pracujące wahacze czy układ kierowniczy nie tylko sprawią, że samochód będzie sprawnie reagować, ale także będzie dużo lepiej trzymać się drogi. Kolejną sprawą, o której trzeba pomyśleć jest oświetlenie. Sprawne światła umożliwiają znakomicie orientować się w sytuacji potencjalnego zagrożenia również w nocy, ponadto przyczyniają się do tego, że twój samochód sam jest lepiej widoczny. Od czasu do czasu należy również pamiętać o zmianie płynów hamulcowych, płynu w chłodnicy oraz o wymianie oleju, a przynajmniej o sprawdzeniu poziomu tych płynów. Jedną z najważniejszych kwestii jest jednak wybór odpowiedniego ogumienia. Użytkownicy pojazdów często nie myślą o tym, jak istotne są sprawne opony podczas zimy. Od czasu do czasu ma miejsce, że kierowcy aut podróżują w zimie na oponach letnich, co znacznie zwiększa niebezpieczeństwo kolizji. Opony zimowe jest mniej twarde od letnich opon a w dodatku ma właściwie wyprofilowany bieżnik. Warto więc zainwestować również w dobre ogumienie np. takich marek jak Hankook czy Dayton, które nie należą do najdroższych a na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo jazdy.

Kategoria: Bez kategorii Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*