Jak sposób sklepy z konfekcją męską, księgarnie albo hipermarkety zabezpieczają się przed drobnymi złodziejami

przez | 1 lutego 2023
Drobne kradzieże są teraz wielką plagą, ponieważ kary za wyniesienie dwóch albo trzech batonów czy pary podkolanówek są śmiesznie niskie. Niekiedy zarządcy sklepów w ogóle nie dzwonią na policję, ponieważ świetnie wiedzą, że złodzieje właściwie są bezkarni. Pomimo tego że incydentalna kradzież towaru za dwa złote nie stanie się powodem bankructwa, to jednakże jeżeliby co drugi klient postępował w wymieniony sposób, to konkretny sklep musiałby wreszcie upaść.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze hipermarkety muszą dbać o posiadany towar z podwojoną uwagą, gdyż artykuły żywnościowe oraz kosmetyki przeważnie stają się łupem złodziei, a i nieduże batoniki bądź balsamy o wiele łatwiej ukraść aniżeli towary o sporych gabarytach. Samoobsługowe sklepy umieszczają w pobliżu kas bramki antykradzieżowe, tj. elektroniczne przyrządy, które w razie kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania przestępstwa – Ochrona Łódź. Wspomnieliśmy tu o pracownikach, którzy zostali zatrudnieni, by pilnować porządku – bez ich obecności sprzedawczynie byłyby właściwie bezsilne, zwłaszcza wtedy, gdy bierzemy pod uwagę te najpotężniejsze punkty handlowe.

Dyrektorzy sieci sklepów najczęściej korzystają z usług wielkich albo lokalnych firm ochroniarskich – hasło agencje ochrony łódź (securityservice.pl/) bądź ochrona Krosno oczywiście będzie pomocne w czasie wirtualnych poszukiwań odpowiedniego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem duże księgarnie stosują dodatkowe zabezpieczenia. Poszczególne książki mają naklejone na obwolutach specjalne etykiety etykiety logistyczne – jeżeli klient opuszczając sklep nie zapłaci za tom wierszy, audiobook lub książkę kucharską, to donośny sygnał powiadomi o kradzieży. Nie próżnują również i menedżerowie sklepów z odzieżą damską oraz męską – specjalne klipsy zostają przymocowane do modnych koszulek, pulowerów czy zimowych płaszczy.

Czasami na szybach sklepowych witryn zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – taka praktyka ma odstraszyć potencjalnych złodziei, a hasło agencje ochrony łódź, czy dokładniej nazwa konkretnej firmy ochroniarskiej, uświadamia konsumentom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy w ogóle nie powinni się pojawiać – . Chociaż za usługę ochrony należy zapłacić, to jednak na takich wydatkach akurat mądrzy menedżerowie sklepów oszczędzać nie planują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*