Meble skórzane – czy warto je kupić?

przez | 20 marca 2023
Zestaw wypoczynkowy to jeden z głównych elementów umeblowania mieszkania. Kanapa oraz fotele muszą przecież nie tylko pięknie wyglądać, lecz także być trwałe, funkcjonalne i wygodne. Czy wybór obicia ze skóry będzie rozsądnym rozwiązaniem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wyprodukowane ze skóry naturalnej, mają mnóstwo swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zanim podejmiemy decyzję, czy nabyć meble skórzane, trzeba rozważyć wszelkie ich minusy oraz zalety. Bezsprzeczną zaletą jest ich uniwersalność – skóra zawsze będzie modna i wspaniale wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i w nowocześnie urządzone wnętrze. W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz więcej dzieci i dorosłych cierpi na różnego rodzaju alergie, nie bez znaczenia jest fakt, że skóra naturalna nie gromadzi w swojej strukturze kurzu i zanieczyszczeń, jak to się dzieje w przypadku obić materiałowych. Zwolennicy mebli wypoczynkowych ze skóry podkreślają, że meble tego typu nadają wnętrzu szczególny, bardzo elegancki charakter. Meble skórzane są świetne zarówno do gustownego salonu z kominkiem, jak i do domowej biblioteczki – sprawdź ofertę oferta Wajnert.

elegancka sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry mają zatem jakieś wady? Tak i to całkiem dużo. Po pierwsze, aby móc przez długi czas cieszyć się urodą nabytego wypoczynku, trzeba zaopatrzyć się w skuteczne specyfiki do czyszczenia skóry, a później trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu na pielęgnowanie tapicerki. Inną wadą skóry naturalnej jest mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, jeśli więc w domu przebywają małe dzieci albo zwierzęta (weterynarz świdnica) z ostrymi pazurkami, najlepiej zrezygnować z wymarzonego skórzanego wypoczynku. Wybór sofy obitej jasną skórą to decyzja ryzykowna, w przypadku powstania zabrudzeń, trudno je będzie wyczyścić. Jeżeli np. wylejemy kompot owocowy na tapicerkę z materiału, z łatwością można zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. W przypadku skóry takie postępowanie jest niemożliwe.

Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna wada mebli skórzanych to ich koszt, jeżeli decydujemy się na komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy liczyć się ze sporym kosztem zakupu. Co prawda, nie zawsze musi to być wadą, ponieważ taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się nabytym meblem przez wiele lat, jednak czasami problemem jest zgromadzić tak dużą sumę pieniędzy naraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*