Jakie istnieją rodzaje biustonoszy? Jak należy je dobierać, żeby pasowały doskonale?

przez | 19 kwietnia 2023
Mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę, lecz tylko kilka procent kobiet potrafi dobrać odpowiedni rozmiar stanika. Tymczasem dobry stanik jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na codzienny komfort oraz to jak się czujemy. W zależności od potrzeb może uwydatniać albo podtrzymywać biust. Który więc stanik wybrać? Jakie mamy rodzaje i dla kogo są odpowiednie? Bardotka, określana też balkonetką, to stanik odznaczający się tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek biustu.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka wszyte są szerzej aniżeli w pozostałych typach staników. Wraz z kształtem misek tworzy się dekolt w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają najczęściej fiszbiny, do tego bardzo często są również usztywnione. Stanik w typie plunge ma za zadanie stworzyć ładny, głęboki dekolt. Posiada miski o ukośnych cięciach, są nisko wycięte, natomiast ich linia przebiega skośnie przez piersi. Takie staniki mogą być sztywne lub wanny jelenia góra nie. Biustonosze push-up powiększają biust – zobacz u Jagny. Efekt taki jest możliwy, gdyż biustonosz jest wyposażony w wykonane w dolnej części misek kieszonki.

W to miejce wsuwa się małe poduszki lub specjalne usztywnienie. Kolejnym typem jest biustonosz z pełną miseczką. Takie miseczki są mocne zabudowane, dzięki temu piersi mają zapewnione dobre podtrzymanie. Miseczki posiadają poprzeczne cięcia, które idą w poprzek biustu i kryją ich dużą część. Połączenie pomiędzy miseczkami jest dosyć szerokie. Stanik z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej miseczce z fiszbinami. Uformowana jest ona z jednego kawałka, bez cięć. To sprawia, iż miseczki nie mają szwów i stanik nie odznacza się pod przylegającą bluzką albo inną kreacją. Minimzer natomiast to stanik, którego miski skonstruowane są w taki sposób, żeby pomniejszały biust, a dokładniej mówiąc, żeby powodował, iż piersi będą mocniej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat ten można uzyskać przez to, iż miseczka ma nieco większą średnicę aniżeli normalny stanik w dużym rozmiarze, lecz jest płytsza. Przy wyborze stanika musimy brać pod uwagę także to jest on wykonany z różnych materiałów. Na co dzień dobre będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Natomiast pod suknie wieczorową albo na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej eleganckie. Chociaż ostatnio najbardziej popularne są jednak biustonosze silikonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*