Jakie cechy dzianin analizowane są, kiedy podejmowana jest decyzja o tym, jakie ma być ich przeznaczenie? Jaką dzianinę używa się.

przez | 14 lutego 2023
Sporo osób nabywając sobie nowe ubrania patrzy nie jedynie na to jak wyglądają, lecz też na to czy z dobrych tkanin są wykonane. Ma to wpływ również bez wątpienia na komfort noszenia takich ubrań.
Materiałów, z jakich wykonuje się ubrania jest sporo.

Właściwie możemy wymieniać je bardzo długo, jednak i tak z pewnością sporo nazw wielu osobom nic nie będzie mówiło. Nie wszystkie są wszak tak oczywiste jak jedwab czy dzianina (zobacz tkaniny z wełny parzonej) wełniana (pod tym adresem szybko uzyskasz podpowiedź). Jednak nawet jeżeli ich nie znamy to często nabywając ubrania możemy sprawdzić czy ta tkanina nam odpowiada. Możemy sprawdzić czy jest miła w dotyku albo nie wydaje dziwnego chemicznego zapachu, albo czy się nie elektryzuje. To tylko niektóre cechy dzianiny, na jakie zwraca się uwagę. Również inaczej odbieramy te ubrania gdy wiszą na wieszaku, a inaczej gdy już przymierzymy je. Niektóre z tkanin, w dotyku zdają się być fajne, jednak na wrażliwej skórze wychodzi na to, iż drapie oraz jest nieprzyjemna.
sex

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno istnieją tego typu materiały, jakie są bardzo przyjemne, przykładowo dzianina futerkowa (). Jest ona stosowana w najróżniejszych przypadkach. Jest popularna, jeśli chodzi o ubranka dla dzieci, mięciutkie koce czy poszewki na ozdobne poduszki. Daje duże możliwości, a oprócz tego z pewnością nikt nie powie, iż jest niemiła w dotyku. Właśnie z reguły od przeznaczenia dzianiny zależy, w jaki sposób zostanie użyta.

Brane są pod uwagę cechy takie jak możliwości rozciągania, przepuszczalność powietrza, wytrzymałość, prostota obróbki. To na pewno ważne rzeczy, które decydują o efekcie końcowym produkcji danych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*