Jak w sposób nie stanowiący zagrożenia przeprowadzać roboty o charakterze rozbiórkowym?

przez | 22 grudnia 2022
Bardzo często remont mocno zaniedbanego budynku jest nieopłacalny. Lepiej więc jest taki budynek rozebrać niż przeprowadzać jego bardzo kosztowny remont. Jak wykonać to bezpiecznie i zgodnie z prawem?

rozbiórka starego budynku

Autor: Tony Hisgett
Źródło: http://www.flickr.com
Roboty rozbiórkowe, które będą odnosiły się do budynków, których budowanie nie wymagało pozyskania zezwolenia mogą być rozebrane bez konieczności dodatkowego zezwolenia. Nie trzeba też przed rozpoczęciem prac zgłaszać zamiaru ich rozebrania. Zgłoszenia są niezbędne roboty rozbiórkowe, które będą robione w budynkach o wysokości , która nie przekracza ośmiu metrów, w sytuacji gdy ma dojść właśnie do rozbiórki budynków wyższych trzeba otrzymać zezwolenie.

Zaciekawiły Cię myśli opracowane w naszym wpisie? Czujesz jednak niedosyt? Więc namawiamy do nowej strony – kliknij tu (http://www.koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/) i wejdź tam.

W wielu wypadkach prace rozbiórkowe dotyczą dość starych budynków z drewna – zobacz. W przypadku budynków murowanych, a zwłaszcza przeznaczonych dla wielu rodzin bloków wybudowanych z ogromnej płyty rozbiórka się nie sprawdzi. Taki budynek musi zostać wyburzony. Realizowanie tego rodzaju prac jest naprawdę bardzo ciężkie, dlatego burzenie budynków najrozsądniej jest powierzyć specjalistycznej firmie, która zajmie się nie tylko pracami wyburzeniowymi, ale również zadba o bezpieczeństwo. Burzenie budynków musi zostać tak przeprowadzone, aby nie zagrażało znajdującym się w sąsiedztwie innym budynkom, ale także mieszkającym w nich osobom i pozostałym osobom, które będą znajdowały się w pobliżu.

profesjonalna rozbiórka budynku

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zburzenie budynków można zrealizować kilkoma metodami. Wybór najbardziej odpowiedniej metody będzie uzależniony między innymi od typu materiałów użytych do jego wybudowania. Inne metody wykorzystuje się wyburzając budynek jaki został całkowicie wykonany z cegły, a jeszcze inne mogą być zastosowane, kiedy konstrukcja takiej właśnie nieruchomości została wykonana z żelbetonu. Czasami do zrealizowania prac wyburzeniowych stosuje się materiały wybuchowe – mega-pol.com/6,5,wyburzenia.html/. Metoda ta raczej nierzadko jest wykorzystywana do burzenia domów jednorodzinnych. Prace z użyciem materiałów wybuchowych przebiegają bardzo szybko, bezwzględnie musi je przeprowadzać osoba wykwalifikowana. Nie zapominajmy, że także prace przy wyburzaniu budynku muszą być przeprowadzane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Czasami też ich wykonanie warto zlecić wyspecjalizowanej w tego typu pracach firmie. Wiele będzie zależne od nastawienia do tego typu zadania, jak i również zdobycia określonego typu pozwoleń. Warto jest wcześniej zainteresować się tą tematyką, by warto było dojść do pewnych wniosków, które pomogą nam w tego typu problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*