Czym jest odprawa celna w terminalu i w jaki sposób się do niej dobrze przygotować?

przez | 20 marca 2023
Pierwsza w życiu wyprawa lotnicza to nie lada emocjonujące wydarzenie. Zespół terminali chętnie podpowie jak klientom przejść przez odprawę oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości. Prawie dwadzieścia mln podróżujących skorzystało w minionym roku z usług rodzimych portów lotniczych. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko wyprawy międzynarodowe, ale także połączenia między dużymi miastami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na rodzaj wyprawy, każdy podróżujący jest zmuszony przejść te same kroki procedury. Odprawa celna to podstawowy etap przygotowań do rejsu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Chopina w stolicy pracuje ponad 100 miejsc do odprawy. Na terenie terminala powieszone są tablice z informacjami. Podróżni mogą znaleźć na nich informację, do których punktów muszą się wybrać pasażerowie poszczególnych firm albo rejsów. Informacji udzielają też punkty informacyjne. Informacje telefoniczne pracują całą dobę – dowiedz się więcej o transporcie samolotowym.

Podczas odprawy celnej, kadra lotniska kontroluje papiery podróżującego – jego paszport , zależnie wizę, jeśli jest niezbędna oraz bilet lub poświadczenie rezerwacji miejsca w samolocie. Podróżny dostaje kartę pokładową i poświadczenie nadania torby. Karta pokładowa to zasadniczy dokument, który zagwarantuje wejście do samolotu. Przed podróżą, podróżny może jeszcze skorzystać z kolejnej korzyści – kupić coś w części części do wózków widłowych caterpillar bez cła.

Transport lotniczy wyjątkowo szybko rozrasta się w całej Europie. Także nasz kraj ma powody do dumy. Powstają nowe połączenia i lotniska, a rodzimy transport lotniczy co rok rośnie aż o 15 proc. Pierwszy lot to naturalnie stresujące doświadczenie, ale warto nie zapominać, że odprawa celna prowadzona jest sprawnie, a obsługa portu z chęcią odpowie na wszelkie pytania. Informacje zamieszczane są na tablicach, a w wypadku wątpliwości śmiało można dzwonić na numer infolinii. Szczegółowe dane można także znaleźć na stronie online lotniska, z którego planujemy skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*