Z jakiego powodu warto ciekawie aranżować witryny sklepowe?

przez | 16 lutego 2023
Ciekawie zaaranżowana witryna sklepu, nigdy nie pozostaje niezauważona. Nawołuje do zatrzymania się choć na małą chwilę, intryguje, pobudza wyobraźnię, a co najważniejsze : zachęca, by zajrzeć do środka.

galeria handlowa

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj, nie wystarczy już wyeksponowanie w oknie sklepu krawieckiego manekina (chyba, że taki był zamysł projektanta). Aranżacja wystawy (słupki odgradzające ze sznurem) sklepowej to nie lada wyzwanie. Witryna nie może swą wystawnością onieśmielać klientów, nie powinna być także mizerna i nieprzemyślana. Na jakie aspekty musimy w tej sytuacji zwrócić uwagę? Dokładność, kolorystyka, spójność, to przepis na udaną witrynę.Przy dekorowaniu sklepów, przeważnie za inspirację służy dana pora roku czy zbliżające się święto. I tak wiosenną porą większa część salonów, kwiaciarni przykuwa nasz wzrok energetycznymi odcieniami zieleni, a w grudniu na każdym kroku widoczne są prezenty czy atrapy produktów, tzw. mokapy (odwiedź stronę) na tle białego puchu.

Mężczyzna przechodzący obok sklepu

Autor: Trevor Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżację okna lub wnętrza sklepowego dobrze jest wykonywać szybko i sprawnie, bacząc, aby okres zasłonięcia wystawy był jak najkrótszy. Udowodniono, iż sklep pozbawiony na pewien czas witryny, nie cieszy się dobrą sprzedażą, a przez nieustanne, przewlekłe zmiany dekoracji zaczyna tracić w oczach klientów. Zważywszy na ten fakt najbezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalistów, wpisując w sieci frazę: dekoracje wystaw sklepowych (sprawdź informacje na fxmerchandising.eu).

Witryna sklepowa zapowiedź sklepu. Zaprasza, mruga okiem, przyciąga uwagę klientów. Ważne przede wszystkim by była odpowiednio zaprojektowana – wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać. Odpowiedni wystrój wystawy to wizualna uczta dla zmysłu wzroku – sporo osób coraz częściej wybiera się na tzw. window-shopping, czyli najzwyczajniej spacer połączony z oglądaniem wystaw sklepowych. Pamiętajmy zatem – elegancka witryna to najlepsza wizytówka każdego salonu i butiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*