Wybudowanie chłodni jest dość drogie, dlatego popularniejsze jest wynajmowanie chłodni

przez | 15 lutego 2023
Lato to dla jednych okres wymarzonego wypoczynku, dla innych okres intensywnej pracy. Chodzi oczywiście o rolników oraz sadowników, którzy w tym okresie mają wiele do zrobienia, jako że największy wysyp zbiorów ma miejsce właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to w szczególności zbiorów z drzew i krzewów owocowych, różnego typu. Na zbiorach jednak nie koniec – po zbiorach jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią do naszych domów.

To, jakie etapy bierze się pod uwagę zależy rzecz jasna od zbiorów owoców, jednak w większości jest to następnie ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tej ostatniej sytuacji sprawa (łukasz sołtys – adwokat z wrocławia) nie jest prosta, bowiem owoce trzeba magazynować w odpowiednich warunkach. Jednym z nich jest jak najbardziej niska temperatura, aby zbiory nie zostały zniszczone. Nie wszystkie firmy skupujące owoce mają możliwość postawić własną chłodnię. Jej wybudowanie sporo kosztuje, a do tego należy doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Dlatego popularniejsze jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, jako że jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, w której można bez problemów przewozić rozmaitego typu towary, wymagające w trakcie transportu niskiej temperatury. W tym celu wykorzystuje się specjalnie przystosowane auta takie jak vany, busy, czy ciężarówki. Ich podstawowym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, w ten sposób w pojeździe może być utrzymana wymagana temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni nie tylko taniej wychodzi niż jej budowa, ale jest też łatwiejsze, ponieważ nie trzeba martwić się o jej wybudowanie, a w dalszej kolejności o przestrzeganie norm,, które w tym przypadku obowiązują. Firmy oferujące chłodnie pod wynajem bez problemu znajdziemy w sieci, gdzie asortyment udostępniają zarówno wynajmujący auto chłodziarki, jak i producenci kontenerów i posiadacze całych nieruchomości przeznaczonych na chłodnię. Warto przeanalizować jak długo dana firma funkcjonuje na rynku i jakie ma certyfikaty, które potwierdzają jakość proponowanych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*