W jaki sposób nabyć właściwą lawetę? Cenne rady mogą się przydać każdemu, kto jest nią zainteresowany

przez | 16 lutego 2023
Usterka auta może przydarzyć się zawsze i wszędzie, również kiedy wszystko zdaje się być ok oraz postanowiliśmy wybrać się na wczasy. Lecz czasami nie upłynie nawet piętnaście minut, a auto gaśnie oraz w żaden sposób nie możemy go uruchomić. W takich sytuacjach konieczna jest laweta, która ściągnie auto z jezdni oraz zawiezie do odpowiedniego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy świadczące usługi związane z pomocą drogową wielokrotnie muszą zakupić nową lawetę, zatem dobrze poznać kilka wskazówek, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielną maszyną, albo przyczepą, którą należy zamontować do samochodu silnikowego posiadającego właściwą konstrukcję. Przy pomocy lawety można nie wyłącznie transportować samochody, lecz również motory czy quady, też uszkodzone, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest w takim razie bardzo ważnym elementem lawety, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcielibyśmy dokonać odpowiedniego zakupu. Ponadto laweta musi być wykonana z naprawdę wytrzymałych materiałów, a dokładnie z tworzyw o najwyższej wytrzymałości. Jedynie wówczas będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy również wiedzieć, iż odróżnia się różnorakiego rodzaju lawety, zarówno jedno-, jak i dwupiętrowe. Lawety albowiem służą nie jedynie do zabierania z drogi awaryjnych aut, ale również do przewożenia nowych modeli, jakie właśnie co wyszły z produkcji oraz muszą być zawiezione do salonu. Laweta – (zabudowa autolaweta) musi być zabezpieczona przed rdzą, a w tym miejscu w szczególności sprawdza się cynk hutniczy.

mechanik, naprawa auta
Na końcu trzeba poinformować, by mieć na względzie cenę – zakup powinien być opłacalny, ale nie można kierować się zbyt niską cenę, ponieważ może ona wynikać z tego, iż nie wszystko z konkretną lawetą jest jak należy. Wówczas powinno się bliżej zaciekawić zagadnieniem bądź całkowicie odpuścić.Dzięki scharakteryzowanym wskazówkom dobór odpowiedniej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początku wydawać. Dlatego nie trzeba się bać. Czasami bowiem korzystniej jest posłuchać mądrych rad, aby nie martwić się zakupem – nie da się ukryć – nadzwyczaj wymagającego sprzętu, którym jest właśnie laweta Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*