solidne materiały do zabezpieczania poddasza

przez | 29 grudnia 2022
Ocieplając poddasze użytkowe wskazane jest stosować tworzywa bezpieczne i sprawdzone, dające dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem, poprawiające komfort akustyczny pomieszczeń, zapewniające należyty mikroklimat wnętrz, oraz trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Ogromne znaczenie ma też zgodny i precyzyjny montaż ocieplenia. Warto porządnie ocieplać wszelkie przegrody obiektu nie tylko po to, by spełnić minimalny standard cieplny przegród, ale przede wszystkim po to, aby oszczędzić na kosztach nagrzewania. W domach jednorodzinnych ubytki ciepła przez połacie dachowe dosięgają nawet 25% wszelkich strat ciepła. Tak znaczne ubytki są głównym powodem, dla jakiego należy dbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza. Powinno się o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu budynku.
Najlepszym punktem na ocieplenie poddasza są przestrzenie pomiędzy krokwiami w połaci dachowej.

Jeśli nie chcesz, by uciekły Ci inne podobne kwestie odnoszące się do omawianego na tej stronie tematu, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (http://www.cmjurajska.pl/stomatologia/ortodoncja).

Do ocieplania połaci dachowych najchętniej używa się wełnę mineralną. Jest ona dobrym izolatorem termicznym, a oprócz tego ma odpowiednio sporą sprężystość, żeby szczelnie wypełniać przestrzenie między drewnianymi fragmentami budowy dachu. Do poddaszy najodpowiedniej nadaje się wełna o sporej sprężystości, średnio twarda. Ponieważ jest niepalna, w razie ognia chroni drewnianą konstrukcję dachu przed żarem.

puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Oprócz wełny na ocieplenie poddasza jest możliwość też zagospodarować płyty ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie sporządzonym nacięciom sprężynują i świetnie zapełniają powierzchnie pomiędzy krokwiami.

Aby pozyskać energooszczędne poddasze, stosuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy pomiędzy łączną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością początkowej warstwy izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*