Place do zabaw dla dzieci w ogródku

przez | 28 lipca 2023
Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w domu. Dobrym rozwiązaniem na wciągnięcie dzieci do zabaw na dworze są place zabaw. Na zbudowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.

Dzieci na placu zabaw

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodowe place zabaw mogą być postawione z drewna, metalu i surowców syntetycznych. Najbardziej rekomendowane są oczywiście drewniane – przydomowe i ogrodowe place zabaw.

Drzewo na placu zabaw musi być impregnowane, szczegółowo wygładzone, ażeby nie raniły dzieci. Prócz drewna litego i klejonego warstwowo, wolno użyć dyktę wodoodporną. Elementy w szczególności narażone na szybkie zniszczenie, podwyższenia, dobrze jest pomalować kolorową farbą o cechach impregnujących.

Kliknij ten link i sprawdź tu urządzenia mobilne analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

By budowa placu zabaw była porządnie ochroniona, potrzebne są cztery pokłady farby. W zamian impregnacji środkami chemicznymi, można zastosować materiał zabezpieczony impregnatem oleistym. Podzespoły drewniane nie powinny mieć bezpośredniej styczności z zwilgotniałym podłożem.

Budowa placu zabaw w ogrodzie to odpowiedni sposób na wykorzystanie części z surowców syntetycznych. W zależności od położenia w ogrodzie zdołamy rozbudowywać, dodawać następne elementy. Domki ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, to kolorowe i świecące, wychowawcze zabawki. Baszty ze ściankami do wspinaczki, bądź kolorowe huśtawki zachęcą każdego brzdąca do zabawy. Takie place zabaw są odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Dbając o bezpieczeństwo latorośli, należy kierować uwagę na stan tworzyw z których są zbudowane i zadbać o solidne ramy – polecana strona.

Przydomowy plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko sama budowa placu zabaw powinna leżeć nam na sercu, niezwykle ważne jest również podłoże. Placu zabaw nie wykładamy betonową kostką brukową, miast niej, lepiej wyłożyć plac trawą boiskową, ewentualnie taflami z gumy.

Place zabaw nie muszą być od razu obszerne. W sprzedaży są pojedyncze urządzenia o rozmaitym przeznaczeniu, oraz niewielkie kompozycje. W przydomowym ogrodzie jest możliwość postawić nieduże, modułowe urządzenia, jakie w miarę wzrostu latorośli jest możliwość powiększać. Niezależnie od wyboru typu placu zabaw powinno się pamiętać, że pierwszeństwem jest bezpieczeństwo latorośli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*