Olśnij bliskich na wiosnę

przez | 25 stycznia 2023
Zima to nie najlepszy czas dla naszej formy. Spędzamy dużo czasu w domach, spożywamy energetyczne, rozgrzewające jedzenie. I nie byłoby problemu, gdyby ta energia nie przeobrażała się w niechciany tłuszczyk.

weight loss

Autor: TipsTimesAdmin
Źródło: http://www.flickr.com
Albowiem kilogramom towarzyszy zdenerwowanie, spadek energii i pewności siebie. W związku z tym gdy zima mija, dodatkowe kilogramy warto zrzucić. Mamy dwie wiadomości. Dobrą: pozostało nam jeszcze parę miesięcy, by do letnich wojaży pozbyć się paru „zimowych” nadwagi. Gorszą: jeszcze nie opracowana ani jednej diety cud, która działałaby bez naszego zaangażowania.

Gdy zyskałyśmy 3-5 kilogramów, poradzimy sobie z nimi błyskawicznie. Jeśli więcej, nie zrażajmy się. Odchudzanie nie jest skazane na niepowodzenie – to cel, który każdy z nas jest w stanie osiągnąć. Najlepiej robić to rozważnie, w odpowiednim tempie i… smakowicie.

Wszyscy lubimy drogę na skróty. Z tej przyczyny jeżeli jest szansa, by pomóc sobie odpowiednimi specyfikami – warto się w nie zaopatrzyć. W aptece znajdziemy szereg środków przyspieszających proces odchudzania. Środki podzielone są zwykle na kilka kategorii. Leki wspomagające odchudzanie na receptę działają silniej niż pozostałe dlatego powinniśmy je przyjmować pod czujnym okiem lekarza – leki wspomagające odchudzanie.

Dostępne preparaty OTC – bez recepty, nie mają podziału. Dlatego w aptekach widnieją preparaty o różnym mechanizmie działania. Są tam zarówno preparaty pęczniejące w żołądku, i rozpychające go (co w następstwie daje uczucie sytości), środki o działaniu przeczyszczającym lub światłowód szczyrk odwadniającym oraz takie, które przyspieszają metabolizm lub zwiększają zużycie energii przez organizm.

opakowanie tabletek

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze, iż suplementy diety dla kobiet służą tylko jako wsparcie podczas diety, a nie jako samodzielne środki odchudzające. Zatem najlepszym sposobem na efektywne odchudzanie bez efektu jojo jest zmiana nawyków żywieniowych, zadbanie o właściwą (acz smaczną!) dietę i aktywność fizyczną, natomiast preparaty mogą i powinny być jedynie pomocnym dodatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*