Archiwa tagu: nieruchomości

nieruchomości

Zatrudniony ma szansę zostać przez nas rzeczoznawca nieruchomości

Czy wiemy jak wiele możemy zainkasować za nasze lokum? Na co dzień zazwyczaj nie interesujemy się tym, ile możemy otrzymać za nasze mieszkanie, ale są takie chwile, gdy znajomość tej ceny ma szansę okazać się przydatna. Pewnie że sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak wiele to wszystko okazuje się być warte, przez to trzeba korzystać z pomocy osoby, która zna się na tego typu kwestiach, posiada w nich doświadczenie oraz dokładnie będzie w stanie określić na ile możemy wycenić naszą nieruchomość, a również będzie w stanie powiedzieć nam, dlaczego akurat tyle.

Rozbiórka budynków, wlicza się do bardzo trudnych zadań

Obiekty budowlane, jakie dumnie zdobiły ulice za czasów naszych dziadków czy pradziadków bardzo często poddawane są rozbiórkom. Czas niestety skutkuje na stan wielu domów, w dużej mierze jeżeli nie są one w odpowiednim czasie remontowane lub konserwowane. Bywa, iż najmniejszy defekt z czasem przeistacza się w ogromne wady, jakie w ostateczności stają się zagrożeniem w stosunku do użytkowania tego budynku. Warto też mieć na względzie, że konkretne z budowli trzeba wyburzyć nie z racji ich złego stanu, lecz z racji nowego projektu, który wszedł w życie. W takich rozbiórkach specjalizuje się firma mega-pol.

Prawnik z działu nieruchomości, a adwokat prawa pracy – a więc, do kogo pójść w razie problemików

Posiadasz problemiki z nowiutko nabytą, albo osobistą nieruchomością? A być może posiadasz problemiki powiązane z prawem pracy? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! Odczytaj nasz artykuł a z pewnością nie będziesz żałować decyzji!
Problemiki z nieruchomościami umieją być niewiarygodnie przeróżne.

Czym jest wspólnota mieszkaniowa oraz w jaki sposób zarządza się posiadłością wspólną?

Wspólnota mieszkaniowa jest tworzona poprzez każdych właścicieli, których lokale znajdują się w składzie wyznaczonej posiadłości. Wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa, wobec tego nie jest potrzebna żadna umowa czy uchwała między właścicielami. Obecnie wyróżniamy małą oraz sporą wspólnotę mieszkaniową. Jeżeli liczba lokali w nieruchomości jest mniejsza niż siedem, wtedy mamy do czynienia z małą wspólnotą mieszkaniową. Jeśli jest większa niż siedem, wtenczas powiadamy już o dużej wspólnocie mieszkaniowej.