Niepowszednie strategie na inwestowanie na przyszłość

przez | 27 grudnia 2022
Rozwój gospodarki który dopełnia się w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat (nawet mimo zastoju gospodarczego z roku 2007) wywołał wzrastające zainteresowanie lokowaniem kapitału. Możemy to robić na wiele rozmaitych metod. Najbardziej popularnymi z pewnością są inwestycje w giełdę a także lokaty, jednak są też inne metody lokowania na przyszłość wolnych środków.

budynek

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Do bardziej niepowszednich sposobów należy kupowanie wina – nie po to ażeby delektować się nim, ale żeby je z intratą za jakiś czas zbyć. Może się to zdawać ekscentryczne, jednakże inwestować można we wszystko co najprawdopodobniej przyniesie nam zysk. Starczy tylko zastanowić się co to może być. Inną z metod jest próba nasycenia zasadniczych potrzeb, na przykład potrzeb mieszkaniowych. Na pewno więc nabycie czynszówki jest doskonałą lokatą.

Oczywiście taka metoda ubezpieczania przyszłości nastręcza zrealizowania pewnych warunków. Jednym z najistotniejszych będzie zarządzanie nieruchomościami. Wbrew przyjętym stereotypom nie można w przypadku kiedy jakaś kamienica czy inna nieruchomość ma posłużyć celom innym aniżeli osobiste kierować nią samemu, musimy do tego celu wynająć licencjonowanego profesjonalistę.

Wedle prawa zarządzanie nieruchomościami podlega bardzo restrykcyjnym regulacjom, co nie znaczy iż posiadacz nie ma żadnego wpływu na swoją własność. Zarządca musi w swych przedsięwzięciach otrzymać zgodę właściciela, ma być jego konsultantem, kimś kto nie tylko zajmie się bieżącą opieką nad powierzoną kamienicą, ale też zareaguje na wahania na rynku nieruchomości.

Żeby odnaleźć zarządcę swoich apartamentów najprościej wbić w przeglądarce np. frazę: administrowanie nieruchomościami we Wrocławiu. Znajdziemy firmy jakie zajmują się tego rodzaju działalnością oraz angażują licencjonowanych profesjonalistów.

Mimo iż odpowiednia ustawa (zobacz ustawa o ochronie danych osobowych) wytacza przymus zaangażowania specjalisty jedynie w przypadku wspólnot lokalowych dobrze jest się nad takim podejściem zastanowić, ponieważ wpisanie przykładowego hasła: administrowanie nieruchomościami we Wrocławiu może zdjąć nam kłopot z głowy z zarządzaniem majątkami zabytkowymi, jakie ze względu na przepisy traktujące o antykach dla laika mogą być skomplikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*