Najefektywniejsza technika, aby przeciwdziałać pożarom budynków?

przez | 20 marca 2023
Niejednokrotnie dowiadujemy się o różnorodnych pożarach obiektów, również domów czy mieszkań. Najstraszniejsze jest to, iż w ogniu niekiedy umierają ludzie. Jednak prawdą jest, że niektórych z nich można skutecznie uniknąć. Powinniśmy zatem dowiedzieć się, w jaki sposób przeciwdziałać różnorakim wypadkom spowodowanych ogniem.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze w każdym obiekcie, szczególnie użytku publicznego, musi znajdować się instrukcja ppoż. Fachowa instrukcja może być bardzo pomocna i w w wielu okolicznościach może nas ochronić przed przykrymi okolicznościami, a jednocześnie pozwolić zdobyć wiedzę na temat odpowiedniego zachowania w przypadku pojawienia się ognia. Pomocny będzie także sprzęt PPOŻ.

Powinniśmy pamiętać, iż zarówno w mieszkaniu, a także w biurze czy przestrzeniach publicznych, w bardzo łatwy sposób można każdego dnia zapobiegać pożarom. Przede wszystkim nie powinniśmy rzucać niedopałków bezpośrednio do kosza na śmieci. Jeśli palimy papierosy wewnątrz pomieszczeń, musimy wyrzucać pozostałe niedopałki, popiół oraz spalone zapałki. Nigdy nie możemy pozostawiać ich w zasięgu ręki dzieci.

Podobne reguły obowiązują w każdym domu. Jeśli palimy papierosy, nigdy nie należy palić w łóżku. Wszelkie zapałki czy zapalniczki trzeba trzymać z dala od dzieci. Nie możemy trzymać w pomieszczeniach mieszkalnych łatwopalnych substancji, a także używać łatwopalnych produktów do usuwania plam.

Każdego roku musimy kontrolować system ogrzewania, jeżeli posiadamy elektryczne ogrzewanie. Należy również w odpowiedni sposób wyciągać wtyczki z kontaktu i na pewno nigdy nie należy zastępować bezpiecznika domowej metody urządzeniem. W przedsiębiorstwach tego typu usługi BHP Warszawa (odkryj więcej tu) są standardem, a w gospodarstwie domowym często o to się nie troszczymy.

We wszelkich obiektach, gdzie niebezpieczeństwo zaistnienia pożaru(zobacz systemy sygnalizacji pożarowej) jest największe, muszą być przechowywane koce przeciwpożarowe albo też gaśnice. W budynkach, w których każdego dnia znajduje się bardzo wiele osób, niezbędnie muszą zostać zamontowane urządzenia do wykrywania dymu.

Oczywiście w bardzo wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać pożarom, jakie powstają z wielu przyczyn, nie tylko przez nieodpowiedzialne działania ludzi. Należy jednak zachować właściwą ostrożność czy zdrowy rozsądek i można uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*