Kiedy warto zainwestować w systemy contact center?

przez | 16 lutego 2023
W naszym kraju niezmiernie łatwo przeglądając oferty z pracą, odnaleźć oferty z branży call center. Pod tym angielsko brzmiącym hasłem nie skrywa się nic innego jak specjalne centrum obsługi telefonicznej, które uznajemy za biuro obsługi klientów.

W takich centrach konsultant jest odpowiedzialny za kompletną obsługę rozmów wychodzących, których inicjatorem jest dana firma. W call center odbierane są również rozmowy przychodzące, które polegają w głównej mierze na przyjmowaniu wszelkich zamówień.

Router RT-N53

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Rozbudowaną postacią systemu call center, która przez bardzo wielu jest postrzegana jako mniej skuteczna, są systemy contact center. Tutaj także zasadniczym narzędziem komunikacji z potencjalnym klientem jest telefon, ale prócz tego pracownik ma możliwość kontaktu z nim poprzez inne urządzenia. Chodzi mianowicie o pocztę elektroniczną, czat internetowy czy kontakt za pomocą tego typu programów jak skype bądź serwisy społecznościowe.

Systemy contact center – nadają kontaktom od danych klientów specjalne priorytety, dzięki którym klienci są przekierowywane do wybranego przez system konsultanta, który wyspecjalizowany jest w obsłudze jednego bądź bardzo wielu mediów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się rozwijać swe systemy contact center, ponieważ są one bardziej elastyczne aniżeli call center, którego podstawowa formuła odchodzi w Polsce.

Dziś duże firmy starają się już trwale korzystać z centrów kontaktowych, które są bardziej skuteczne w tworzeniu dobrych interakcji z kontrahentami.
Przyszłością wielu firm, zdaniem bardzo wielu ekspertów może się okazać centrala voip. Voip jest super nowoczesna technika, która umożliwia przesłanie mowy przy pomocy elektronicznych łączy, które stosowane są przez protokół IP. Dzisiaj taka postać nawiązywania relacji nazywana jest kolokwialnie telefonią komórkową. Wykorzystanie takiej technik daje możliwość eliminacji połączeń ciągłych, które w wielu przypadkach są niepotrzebne.

Centrala telefoniczna tego rodzaju posiada szereg zalet. W szczególności charakteryzuje się całkowitą niezależnością od tradycyjnych operatorów, które często dyktują ceny. Oprócz tego możemy liczyć na to, że będziemy w stanie wykonywać bezpłatne rozmowy w obrębie system części zamiennych operatora. To tylko jedne z rozlicznych plusów, o których należy wiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*