Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe gwarantujące zwiększenie oszczędności, warto między innymi wziąć pod uwagę lokatę happy idea bank

przez | 3 stycznia 2023
„Oszczędzanie przez wydawanie” to często stosowane w ostatnich czasach hasło. „Wydawać” można nie tylko na bieżąco, ale także poprzez oddawanie swoich funduszy w depozyt na wyznaczony czas, tak, by po jego upływie móc liczyć na większy zarobek w formie uzyskanych odsetek. Najlepszym tego przykładem jest oczywiście lokata bankowa. Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe z tego rodzaju warto chociażby zwrócić uwagę na lokatę happy idea bank.

skarbonka

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Lokata stanowi bezpieczny sposób na pomnażanie oszczędności, bez praktycznie żadnego wysiłku z naszej strony. Jedyne co trzeba zrobić, to podpisać umowę, chociaż i to nie zawsze jest konieczne, szczególnie w dobie internetu, gdzie bardzo często wystarczy wypełnienie krótkiego formularza i przelanie środków na bankowe konto. Nie ulega jednak wątpliwości, że dużo istotniejsze jest, dla przeciętnego konsumenta produktów bankowych, oprocentowanie lokat. To ono bowiem wpływa najbardziej na wyliczony po jej zakończeniu zysk. Niegdyś oprocentowanie lokat dochodziło do 8 czy nawet 9 punktów procentowych, dzisiaj, niestety na tak znaczny procent raczej nie ma co liczyć. Standard to zwykle 3 %, chociaż wymieniona już lokata Happy Idea Banku uwzględnia 4 % w skali roku.

Jeśli intryguje Cię omawiany tekst, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny tak samo absorbujący news frezowanie cnc łódź.

Kolejną ważną kwestią w przypadku lokat jest suma wyjściowa jaką możemy przeznaczyć. Nie zawsze bowiem możemy przelać dowolną kwotę. Zazwyczaj banki podają minimalny i maksymalny pułap, jeśli chodzi o kwotę lokaty. W przypadku lokaty Happy Idea Banku może być to kwota od 1000 do 10 000 zł, przekazywana w depozyt na okres 3 miesięcy. Istotne w przypadku tego produktu jest również to, że bank uwzględnia jej zawarcie bez konieczności dobierania innych produktów bankowych. Niekiedy bowiem, żeby można było skorzystać z danej lokaty, klient musi założyć nowe konto (jeśli nie jest stałym klientem placówki) bądź wykupywać inny produkt bankowy.

pieniądze

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku omawianej lokaty nie ma takiego wymogu. Jedynym ważniejszym zastrzeżeniem jest fakt, że jest ona przeznaczona jedynie dla nowych użytkowników, a więc takich osób, które z Idea Bankiem nigdy wcześniej nie zawierały umowy na lokatę. Warto rozejrzeć się za nowościami jeśli chodzi o lokaty, gdyż dzięki temu możemy liczyć na większy zysk bez praktycznie większego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*