Jak w ciągu ostatniego czasu rozwinął się rynek przesyłek kurierskich, jak duże możliwości aktualnie mają klienci.

przez | 20 marca 2023
W ostatnich latach niesamowicie rozrosły się na naszym rynku firmy kurierskie. W dużej mierze jest to efektem bardzo dużej popularności zakupów internetowych, stanowiących coraz większy procent całościowego handlu.

jakość

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci wręcz pokochali taką formę zakupów, gdyż są niezwykle wygodne i w wielu przypadkach również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy muszą jakimś sposobem dotrzeć do końcowego odbiorcy, to tu właśnie będzie miejsce dla kurierów. W ostatnim czasie widoczne poprawie uległ standard ich usług, obecnie normą jest przykładowo dostarczenie na następny dzień roboczy. Duża konkurencja wymusiła także znaczne obniżki cen, aktualnie bez żadnego problemu można wysłać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniejsze kwoty.
cennik

Autor: PO: Selected
Źródło: PO: Selected

Firmy najczęściej mają podpisane dłuższe umowy na obsługę przesyłek, przez co otrzymać mogą dość duże rabaty. Trochę inaczej będzie przy klientach indywidualnych, ale i tu bez żadnego problemu da się znaleźć taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład broker kurierski, funkcjonuje on na zasadzie pośrednika, oferując usługi kilku firm kurierskich – więcej informacji o brokerach kurierskich. Dzięki temu po pierwsze może zaoferować znacznie lepsze ceny niż widnieją w cenniku, a poza tym porównać można poszczególne oferty i wybrać najbardziej korzystną.

Jeśli chodzi o firmy coraz bardziej popularne zaczynają także być przesyłki (kliknij tutaj przesyłki kurierskie niestandardowe) paletowe – dowiedz się więcej o przesyłkach paletowych. Mają one ten plus, że palety mają określony standard, tak więc wygodnie się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza do klienta końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*