Jak umeblować sklep spożywczy – konkretne rady

przez | 26 października 2022
O wyposażeniu marketu musimy począć myśleć już w czasie projektowania budowli. Etap akceptacji planu budowli pod sklep winien być oparty na wizji rozlokowania poszczególnych pawilonów, starannie opracowanym sposobie przemieszczania się przyszłych konsumentów tak, by mogli czuć się swobodnie, natomiast rozkład produktów był przystępny oraz przyjazny w trakcie dokonywania zakupów. Często projektanci budynków nie mają zadowalającej wiedzy bądź doświadczenia odnośnie wymiarów poszczególnych sprzętów na sklepie, dlatego spotykamy się czasami ze skomplikowanymi sytuacjami, jakie byłyby możliwe do uniknięcia.

regały sklepowe

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze z nich to: za małe drzwi nie pozwalają wnieść wysokich lub szerokich sprzętów, tym sposobem ograniczają dobór czy powodują ponadplanowe koszty mające związek z rozmontowaniem sprzętu i jego powtórnym składaniem na sklepie.

Dobór oprzyrządowania. W punkcie tym skupię się na najważniejszych elementach wyposażenia marketu spożywczego, a są to meble chłodnicze jak też regały suche (dodatkowe informacje na stronie www). W wypadku regałów suchych sprawa jest mało skomplikowana. Gdy już państwo zadecydują o wielkościach, ilości półek, oczekiwaniach co do wytrzymałości półki, najistotniejsza rzeczą w tym wypadku jest cena zakupu, względy wizualne itp. Zakupując używane trzeba być pewnym źródła i jakości regeneracji, w przeciwnym wypadku poczynione oszczędności prędko mogą się zamienić w ponadplanowe koszty.

Czy masz ochotę pogłębić swoją znajomość rzeczy na zaprezentowany temat? Więc chcielibyśmy zaprosić Cię do naszych kolejnych artykułów – kliknij łącze do strony (http://jednosc.pl/pl/produkty/pellety-pszenne).

W wypadku funkcjonowania marketu spożywczego meble do chłodni są największym obszarem kosztów.

Chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Czy producent ma znaczenie? Rzecz jasna że tak. Możliwości wykorzystywania nowoczesnej technologii wykonania, przesądza o jakości urządzeń, więc ich energooszczędności i solidności wykonania. To z kolei decyduje o wydatkach bądź oszczędnościach w czasie ich eksploatacji. Różnice w szerokiej palecie sprzętów przesądzają później o ergonomii oraz kosztach ich pracy. Ogólnie meble chłodnicze dzielimy na maszyny zasilane własnymi agregatami wkomponowanymi w konstrukcję urządzenia, bądź drugi rodzaj to maszyny zasilane agregatami zewnętrznymi lokowanymi zazwyczaj na zewnątrz marketu.

Inne rozróżnienie sprzętów dotyczy ich funkcjonalności. Drzwi chłodnicze z uchylną szybą przednią, z komorą przechowalniczą pod dnem, lub bez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*