Jak opracować bilet wizytowy w oprogramowaniu graficznym?

przez | 10 lutego 2023
W epoce społeczeństwa przedsiębiorczego większość ludzi posiada swe wizytówki. Wizytówka pomaga nawiązać nam kontakt z klientem oraz jest dobrym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które oferują projektowanie i wydruk wizytówek. Co, kiedy chcemy zaprojektować własną wizytówkę samodzielnie? Poniżej znajdziesz parę wskazówek.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinieneś pomyśleć w jaki sposób twoja wizytówka ma wyglądać. Najodpowiedniej wykonać mały szkic na papierze. Warto wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (muszą być one nie za małe a także nie za duże – najpoprawniej ok. 5cm x 9cm. Wtenczas wizytówka będzie czytelna i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na tej wizytówce powinno się znaleźć.

Zainteresował Cię omawiany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przeczytaj także to uzupełniające info (https://psycholog-seksuolog.com/oferta/terapia-poznawczo-behawioralna-berlin/). Zwyczajnie kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz!

Standardowo jest to nazwa jednostki na górze, pod nią imię nazwisko jak też telefon przedsiębiorcy (względnie fax jak też adres e-mail). Na wizytówce możemy wspomnieć krótko czym jednostka się zajmuje (przykładowo wizytówki taxi). Taki zabieg pomoże w prędkiej identyfikacji firmy, ponieważ sama nazwa nie zawsze wskazuje na to, czym jednostka się zajmuje.

Kiedy masz już gotowy plan na papierze, czas przystąpić do pracy. W programie graficznym wybierz opcję Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wpisz typowy wymiar wizytówki. Tak powstałemu nowiutkiemu plikowi dodajemy odcień (dobieramy z zakładki Próbki). Wizytówce możemy nadać też fakturę używając następnej zakładki Style (zakładka dostępna nieopodal zakładki Próbki). Pamiętaj, by nie umieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj tylko rzeczy najistotniejsze. Po ukończonej pracy nad warstwą kolorystyczną należy dołożyć tekst. (dla przykładu wizytówka adwokat). Narzędzie obsługujące dodawanie tekstów znajduje się w gamie narzędzi z lewej strony. Możemy manipulować czcionkę, barwą czcionki w opcjonalny sposób w zależności od naszych priorytetów.

Jeśli potrzebujesz wydrukować własną wizytówkę, pamiętaj, że najlepiej, ażeby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić puste pole bez napisu (wypełnione tylko kolorem). Natłok wpisów może robić złe wrażenie. Wizytówki drukuj na papierze o dużej gramaturze – będą w wyższym stopniu wygodne w użytkowaniu. Ważne jest, aby nie dodawać zbyt wielu efektów graficznych, jako że może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz zlecić całą usługę profesjonalistom, kliknij wizytówek dla adowokatów i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*