Idealny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta

przez | 20 marca 2023
We wszystkich dużych sklepach spożywczych i we wszystkich większych sklepach kosmetycznych możemy wziąć do mieszkania gazetkę promocyjną. Zazwyczaj gazetki promocyjne różnego rodzaju są wkładane do naszych skrzynkach pocztowych i czasem ciężko się w skrzynce doszukać jakiejś istotnej korespondencji. A gazetki są przeróżne począwszy od wspomnianych już gazetek ze spożywczaków i sklepów kosmetycznych, przez sklepy z dodatkami do domu a skończywszy na reklamach z ciuchami.

promocja

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie to dobre rozwiązanie, bo przynajmniej wiemy, kiedy wybrane produkty będą tańsze. Możemy w takiej sytuacji poczekać do przeceny, czyli nie zdarzy nam się tak często przepłacenie. Poza tym poznamy dokładniej asortyment sklepu. Nie trzeba też biegać w poszukiwaniu między półkami najlepszego według nas balsamu do ciała, wystarczy podejść do sprzedawcy z gazetką i powiedzieć, czego poszukujemy. Sprzedawca powie nam czy konkretny produkt z promocji jeszcze można stanie. Czasem pewne produkty kupowane są bardzo szybko, bo oczywiście są wielką gratką.

W prawie każdym sklepie można spotkać się z gazetkami promocyjnymi. Takie gazetki dają nam możliwość kupna fajnych produktów(polecamy czytnik kodów qr) w promocji. Sporo osób korzysta najczęściej z przecen. Jest to świetne rozwiązanie, bo możemy sporo oszczędzić. Ale gdy często dochodzi do tego, że musimy mieć chęć na banany wtedy, gdy są w promocji, to jakoś brak nam na nie chęci. Jednak w przypadku kosmetyków jest łatwiej, bo termin ważności kosmetyków jest dłuższy niż typowej spożywki.

promocja

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale nie dajmy się zwariować, ulotki promocyjne powinny być tylko wskazówką. Mogą przedstawić, co będzie można niebawem dostać w sklepie, do którego chodzimy w malej cenie. Gazetki są odpowiednie przemyślane i jesteśmy o nich informowani we właściwym czasie. Tak, więc warto, co pewien czas, przynajmniej raz w tygodniu zaglądać do naszej skrzynki pocztowej, żeby nie przegapić którejś okazji. Dodatkowo osoby rozdające ulotki mają przykaz od pewnych koordynatorów akcji marketingowych, by nie zostawiać gazetek promocyjnych do skrzynek pocztowych tylko zostawiać je na wycieraczce. W takiej sytuacji, jako mieszkańcy jesteśmy zmuszeni do podniesienia danej gazetki i zabrania jej do swoich czterech kątów. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, że spora część takich gazetek tak czy siak jest wrzucana do kosza na śmieci przed zobaczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*