Czym najbardziej korzystnie ocieplać poddasze? Co mamy w tej sprawie do wyboru? Na co zwrócić baczną uwagę?

przez | 20 marca 2023
Od lat, najbardziej powszechna do termicznej izolacji dachu jest wełna mineralna. Jednak ta proporcja ulega zmianie, bo coraz częściej klienci pytają o piankę poliuretanową nanoszoną natryskową. Ażeby móc spełnić swoje marzenie i zamieszkać pod stromym dachem, trzeba początkowo docieplić jego połacie. Najlepszy jest materiał, który nie będzie wyłącznie chronił tylko przed zbyt wielką utratą ciepła, lecz również będzie niepalny, dźwiękochłonny oraz trwały i szczelnie wypełni przestrzeń.

budowa

Źródło: pixabay

Do pozytywów możemy też dodać to, że jest bardzo łatwy w montażu i właściwie lekki. Tego typu warunki na pewno spełnia wełna mineralna, która jest stosowana bardzo często. Zna ją większość osób które stawiają dom. Jednocześnie coraz bardziej częste jest ocieplanie pianką poliuretanową. () Tego typu metoda jest coraz bardziej i częściej rekomendowana do termicznej izolacji dachów. Dostępna jest w postaci twardych płyt, które są wykorzystywane do ocieplania połaci od zewnątrz (tzw. izolacja nakrokwiowa), lecz również jako piana nakładana natryskowo od środka. Zwłaszcza taki drugi sposób jest najbardziej popularny, nieustannie zwraca również uwagę inwestorów. Nas zwłaszcza interesuje ten drugi sposób – ocieplanie pianką poliuretanową to bowiem patent przyszłościowy i bardziej pewny. (Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową) Zwłaszcza interesująca jest błyskawiczna instalacja, co oznacza, iż już dwie osoby mogą wykonać około 250 metrów kwadratowych izolacji dziennie. Sposób natrysku zaś powoduje, że w sumie nie pojawiają się ograniczenia instalacyjne. Co najważniejsze, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, taka izolacja może wypełnić każdą lukę oraz zakamarki zapewniając najwyższej próby szczelność, a ponadto maksymalną efektywność izolacji.

Pianka nie wywołuje uczulenia u ludzi i zwierząt, nie pyli. Poliuretan to substancja całkowicie obojętna chemicznie, a także jest nietoksyczny i bezwonny. Materiał (tak jak na przykład spoiwa stabilizacyjne) tego rodzaju jest z powodzeniem stosowany w przemyśle spożywczym i może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Pianka nie stapia się, choć w sieci pojawiają się fałszywe informacje w temacie jej rzekomej bardzo wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, oznacza to, że pod wpływem wysokiej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, jaką jest stan ciekły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*