Właściciel tworząc przepisy dla swojego sklepu, musi zapoznać się z obowiązującymi ustawami

przez | 28 lipca 2023
Sklepy internetowe stają się coraz powszechniejsze jako punkt robienia zakupów, stając się wyjściem i współzawodnictwem dla typowego handlu. Decyduje o tym głównie wygoda. Pomimo tego zarówno konsumenci, jak i właściciele sklepów narzekają na pewne niedogodności specyficzne dla transakcji internetowej.

zasady zakupów internetowych

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci pragnęliby być lepiej obsługiwani przez dobrze zorientowanych doradców infolinii. Brakuje im dokładnych charakterystyk produktów i prawdziwych fotografii. Pragnęliby także unikania przykrych zdarzeń związanych ze zwrotem lub reklamacją towaru. Z kolei właściciele skarżą się na kontrahentów wykorzystujących swoje uprawnienia, na przykład rezerwujących towary, których nie chcą potem kupować.

Ostatnio niemiłosiernie męczącym postępowaniem, szczególnie dla niedużych e-sklepów, stało się pozywanie do sądu sprzedających, którzy błędnie napisali regulamin sklepu (prawo w zakupach internetowych). Niektórzy radcy prawni lub instytucje wyrażające chęć ochrony praw klientów, wyszukują nieprawidłowe określenia i składają doniesienie o o przekroczeniu uprawnień. W takim momencie sprzedający imają się różnych metod, próbując na przykład chować regulamin e-sklepu przed wyszukiwarkami lub w ogóle nie wywieszając go w sklepie i przedkładając go dopiero na żądanie przyszłego konsumenta.

sklep internetowy

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawodawca nie pozostawia jednak wątpliwości co do tego, że posiadacz sklepu musi posiadać regulamin placówki i wykładać go do wglądu kontrahentom.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://artgrafcars.pl/ochrona-lakieru/), która też Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tu tematyce.

Według zapisów aktu prawnego opracowany przez usługodawcę przepis regulujący działanie sklepu, musi zawierać kategorię i zakres wykonywanych świadczeń, okoliczności wykonywania tych usług, wymagania techniczne oraz ograniczenie dostarczania treści bezprawnych, wymogi podpisywania i rozwiązywania umów oraz proces postępowania reklamacyjnego. Jednak stworzenie dokładnego regulaminu sklepu, nastręcza przedsiębiorcom mnóstwo trudności. W sytuacjach niepewnych powinno się skonsultować się z prawnikiem. Planując taką konsultację, warto mieć szkicowy regulamin sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*